दिनमा कति पटक अनुहार धुने ? थप पढनुहोस

mukunda500.dhungana@gmail.com' rastriyakhabar
२२ असार २०८०, शुक्रबार ०६:०९

हाम्रो लागि ‘फेस वास’ कत्तिको महत्त्वपूर्ण छ भनेर बताउन आवश्यक छैन। धेरैले यसलाई दिनमा चारदेखि पाँच पटक प्रयोग गर्छन् । यसले अनुहारमा चमक ल्याउने उनीहरुको विश्वास छ । जबकि यी सबै कुराहरू पूर्णतया गलत छन्, र यसलाई पालना गर्दा तपाईंले छाला समस्याहरूको सामना गर्नुपर्ने हुन सक्छ। त्यसैले विज्ञहरूले छालाको प्रकारलाई ध्यानमा राखी फेस वास प्रयोग गर्न सुझाव दिन्छन्। तर, धेरै कम मानिसलाई आफ्नो छालाको प्रकार थाहा हुन्छ। त्यसैगरी, फेस वाशसँग सम्बन्धित यस्ता धेरै कुराहरू छन्, जसलाई मानिसहरूले प्राय बेवास्ता गर्छन्। हालै छाला विशेषज्ञ जयश्री शरदले छालाको प्रकार अनुसार फेसवास कसरी छनोट गर्ने भन्ने बारेमा पनि बताएकी छिन् । उनका अनुसार फेस वासले अनुहार धुँदा छालाको सरसफाइ कायम हुन्छ। यसका साथै यसले अनुहारबाट मृत कोषिका, फोहोर, धुलो र मेकअप हटाउन मद्दत गर्छ। दिनमा दुई पटक फेसवासले अनुहार धुने हो भने राम्रो हुन्छ । एउटा बिहान र अर्को राती । अर्कोतर्फ, आफ्नो छालाको अवस्था जस्तै: मुसा, चौउरीपना र मौसम परिवर्तनलाई ध्यानमा राखेर अनुहार धुनु राम्रो हुन्छ। सुख्खा छालाको लागि यदि तपाईको छाला सुख्खा छ भने, मोइस्चराइजर भएको फेसवाश छनौट गर्नुहोस्। थप रूपमा, यसमा पेट्रोलियम, ल्यानोलिन, खनिज तेल, कोकोआ बटर, ग्लिसरिन, शिया बटर र सेरामाइड जस्ता फ्याटी एसिड जस्ता सामग्रीहरू समावेश छन्। जोजोबा तेल, नरिवलको तेल, एलोभेरा, सोयाबिनको तेल र जैतूनको तेल जस्ता प्राकृतिक सामग्रीहरू भएका उत्पादनहरू पनि प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ। उच्च पिएचस्तर भएको साबुन प्रयोग नगर्ने प्रयास गर्नुहोस्। विशेषगरी एन्टी-ब्याक्टेरियल वा एक्सफोलिएटिंग गुण भएका चीजहरू प्रयोग नगर्नुहोस्, किनकि यसले छालामा जलन उत्पन्न गर्न सक्छ। चिल्लो छालाको लागि ओइली वा एक्ने प्रवण छाला भएकाहरूले फोममा आधारित फेसवाश प्रयोग गर्नु राम्रो हुन्छ। एक्सफोलिएशनको लागि सेलिसिलिक एसिड, ग्लाइकोलिक एसिड र ल्याक्टिक एसिड समावेश गर्ने सामग्रीहरू छनौट गर्नुहोस्। यसका अलावा एलोभेरा, टी ट्री आयल वा अंगूरको बीउको तेल यसमा हुनुपर्छ। यसले छालाको अतिरिक्त तेल उत्पादनलाई सन्तुलनमा राख्न मद्दत गर्छ। यदि तपाइँसँग संयोजन छाला छ भने न त छालालाई ओभर मोइस्चराइज गर्ने फेसवाश प्रयोग गर्नुहोस्। ओइली टी-जोनका लागि विशेष क्लिन्जर प्रयोग गर्नुहोस्। अनुहारको बाँकी भागमा मोइस्चराइजिङ प्रयोग गर्न सकिन्छ।

प्रतिक्रिया

Nepali Date Converter

Nepali Date Converter

बुधबार, फाल्गुन १६, २०८०