MBL_Ad

बलिउडका ती हिरो जसका पिताले श्रीमती र छोरीलाई गोली हानेर मारे अनि आफूले आत्महत्या गरे कमलका बुवाले डरलाग्दो कदम चालेका थिए

suman100@gmail.com' suman basnet
२ मंसिर २०७९, शुक्रबार १३:०४

काठमाडौं । काजोलको आगामी फिल्म सलाम भेन्कीको ट्रेलर सोमबार रिलिज भएको छ । यस अवसरमा ९० को दशकको सुपरस्टार मानिने एक व्यक्तिलाई भेटियो । उनी हुन् अभिनेता कमल सदना, जसले बलिउड अभिनेत्री काजोलसँग सन् १९९२ मा फिल्म बेखुदीबाट डेब्यु गरेका थिए । करिब ३० वर्षपछि कमल काजोलसँग फिल्म सलाम भेन्कीमा देखिदैछन् ।

बेखुदीपछि कमल दिव्या भारतीको अपोजिट फिल्म रंगमा देखिएका थिए । यो फिल्म सुपरहिट भयो । कमल रातारात स्टार बने । कमलले आफ्नो एक दशकको करियरमा १५–१६ वटा फिल्म गरेका छन् । त्यसपछि उनी धेरै वर्षपछि एकता कपूरको सिरियल कसम से मा देखा परे ।

कमलको व्यक्तिगत जीवन पनि उतार चढावले भरिएको थियो । कमलको जन्मदिनमा यस्तो घटना घट्यो कि उनले भुल्न सकेनन् । कमललाई यो नराम्रो दुर्घटनाबाट निको हुन निकै समय लाग्यो । कमलका बुवाले उनकी आमा र बहिनीलाई गोली हानेका थिए ।

कमलका बुवाले डरलाग्दो कदम चालेका थिए । वास्तवमा त्यो अवसर कमलको २० औं जन्मदिनको थियो, उनी पार्टीको सम्पूर्ण तयारीमा व्यस्त थिए । त्यसपछि यस्तो घटना घट्यो कि सबैको होश हरायो । कमलले आफ्नो घरको अर्को कोठामा गोली चलेको सुनेका थिए । कमल छक्क परे ।

गोली चलेको आवाज सुनेर कमल सबै कुरा छोडेर कोठातिर दौडे । कमलले त्यो कोठामा गएर ढोका खोल्दा उनका बुवाले अनियन्त्रित भएर बन्दुकले गोली हानेका थिए । बुवाले चलाएको गोली लागेर आमा सईदा खान र बहिनी नम्रताको मृत्यु भएको थियो । कमललाई देखेपछि बुवाले उनीमाथि पनि गोली हाने ।

तर कमल भाग्यमानी थिए । हतारमा चलेको गोलीबाट कमल जोगिए । गोली उनको घाँटी छोएर बाहिर निस्कियो । तर कमल बेहोस भए । कमलको आँखा खुल्दा उनी अस्पतालमा रहेको थाहा पाए । बाबु, आमा र बहिनीको बारेमा सोधपुछ गर्दा सत्य थाहा पाएर उनी झनै छक्क परे ।

होश आएपछि कमलले थाहा पाए कि उनका बुवा बृज सदनाले श्रीमती र छोरीको हत्या गरेपछि आफूमाथि गोली चलाएका थिए । कमल बेहोस भएपछि बुवाले झनै सन्तुलन गुमाए र आफैलाई गोली हानेर आत्महत्या गरे । एक अन्तर्वार्तामा यो कुरा उल्लेख गर्दै कमलले आफ्ना बुवाले किन यस्तो कदम चालेका हुन् भन्ने कुरा आफूलाई अझै थाहा नभएको बताए ।

कमलका अनुसार घरमा न त कुनै कुराको अभाव थियो न त पैसाको कुनै कमी नै थियो । न त पारिवारिक समस्या नै थियो । कमलका पिता एक प्रसिद्ध निर्देशक र निर्माता थिए। उनले ‘दो भाई’, ‘ये रात फिर ना आएगी’, ‘उस्तादों के उस्ताद’, ‘भिक्टोरिया नम्बर २०३’, ‘प्रोफेसर प्यारेलाल’ जस्ता चलचित्र निर्माण गरेका थिए ।

यो दुर्घटनाको दुई वर्षपछि कमलले बेखुदीबाट फिल्ममा डेब्यु गरे । तर उनको करियरले खासै काम गर्न सकेन । सिरियलबाट फर्किएपछि पनि उनले विशेष पहिचान पाउन सकेनन्, त्यसपछि उनले फिल्म निर्माण गरे र अब काजोलसँग सलाम भेन्कीमा देखिनेछन् ।

प्रतिक्रिया

Nepali Date Converter

Nepali Date Converter

बुधबार, अशोज १७, २०८०