MBL_Ad

तुलसीको पातमा यो एक चिज मिसाएर लगाउनुहोस्, जरादेखि नै दाग हट्छ

mukunda500.dhungana@gmail.com' rastriyakhabar
२९ कार्तिक २०७९, मंगलवार ०५:३१

काठमाडौं । तुलसीमा औषधीय गुणले भरिएको वनस्पति मानिन्छ । यसको पातको रस बनाएर पिउनाले रुघाखोकी र फ्लू जस्ता समस्याबाट छुटकारा मिल्छ । तुलसीले छालामा भएको विभिन्न प्रकारका घाउ खटिरालाई पनि निको पार्छ। तुलसीमा पाइने एन्टी ब्याक्टेरियल गुणले छालामा हुने संक्रमणबाट बचाउँछ।

तुलसीको पातको फेसप्याक बनाएर अनुहारमा लगाउनाले छालालाई धेरै फाइदा पुर्याउँछ । यो फेस प्याक बनाउन निकै सजिलो छ । यसलाई लगाउनाले छालामा चमक आउँछ । आज हामी तपाईलाई तुलसीमा धेरै चिज मिसाएर फेस प्याक बनाउने तरिका बताउनेछौँ। तपाईं आफ्नो छाला स्वस्थ राख्नका लागि तुलसीलाई यसरी प्रयोग गर्नुहोस् ।

तुलसी र मह
यो फेसप्याक बनाउनको लागि तपाईले पहिले तुलसीको पातलाई राम्रोसँग पीस्नु पर्छ। अब यस पेस्टमा महको केही थोपा मिसाउनुहोस्। यो फेसप्याक अनुहारमा लगाउनुहोस्। कम्तिमा २० मिनेटको लागि अनुहारमा छोड्नुहोस्। त्यसपछि सफा पानीले अनुहार धुनुहोस्। यसले अनुहारमा चमक ल्याउँछ।

तुलसी र एलोभेरा फेस प्याक
यो फेसप्याक बनाउनको लागि तपाईले पहिले तुलसीको पातलाई मिक्सरमा पिसेर त्यसमा एलोभेराको अलिकति ताजा पल्प हाल्नु पर्छ। यसलाई राम्ररी मिलाउनुहोस् र कम्तिमा १५ मिनेटको लागि अनुहारमा लगाउनुहोस्। त्यस पछि सादा पानीले धुनुहोस्। यो हप्तामा २ देखि ३ पटक गर्नुहोस्। केही दिनपछि अनुहारमा चमक देखिनेछ ।

तुलसी र बेसन
यो फेस प्याक तपाईको छालाको लागि धेरै लाभदायक छ। तुलसीलाई राम्ररी पिसेर त्यसमा बेसन हाल्नुहोस्। त्यसपछि त्यसमा गुलाब जल मिसाउनुहोस्। त्यसपछि यो पेस्टलाई केही समयको लागि लगाउनुहोस् र यसलाई सुकाउनसम्म छोड्नुहोस्। मुँहासे समस्या भएकाहरूका लागि यो फेसप्याक यो समस्याको रामबाण हो।

प्रतिक्रिया