MBL_Ad

जुकरबर्गको फेसबुक पेज डाउन, फलोअर्स ११ करोड १९ लाखबाट १० हजारमा

mukunda500.dhungana@gmail.com' rastriyakhabar
२७ आश्विन २०७९, बिहीबार ०५:५५

एजेन्सी । मेटाका सीईओ मार्क जुकरबर्गका फेसबुक फलोअर्स अचानक घटेका छन् । यससँगै धेरै प्रयोगकर्ताले आफ्ना फलोअर्स घटेको गुनासो गरिरहेका छन् । मिडिया रिपोर्टका अनुसार यो बर्गका कारण भएको हो। यसअघि उनका ११ करोड ९० लाख फलोअर्स थिए तर बुधबार दिउँसो १२ बजेसम्म ९ हजार ९९५ मात्रै रहेका थिए ।

जुकरबर्गको प्रोफाइल पेज पनि अब एपमा देखिँदैन। यसलाई खोल्दा, सन्देश देखा पर्दछ। यसमा लेखिएको छ, ’यो पृष्ठ उपलब्ध छैन। प्राविधिक त्रुटिका कारण यस्तो भएको हो । तर, उनको फलोअर्सको संख्या घटेको भने वेब पेजमा प्रष्ट देख्न सकिन्छ । अहिलेसम्म फेसबुक र जुकरबर्गले यसबारे केही बताएका छैनन् ।

जुकरबर्गको यसअघि उनको फेसबुक पेजमा ११ करोड ९० लाख फलोअर्स थिए । जुन अहिले ९ हजार ९ सय ९५ मा झरेको छ ।
यसअघि मंगलबार (अक्टोबर ११) मेटाले आफ्ना फेसबुक प्रयोगकर्ताहरूलाई डाटा चोरीको चेतावनी दिएको थियो। मेटाले रिपोर्ट गरेको छ कि एन्ड्रोइड र आईओएसमा धेरै एपहरूले उनीहरूको लगइन प्रमाणहरू चोरी गरेर दुरुपयोग गरेको छ। फेसबुकका करिब १० लाख प्रयोगकर्ताको लगइन प्रमाणपत्र चोरीको घटना बाहिर आएको छ । अधिकांश तस्बिर सम्पादकहरू, खेलहरू, ख्एल् सेवाहरू, व्यापार र उपयोगिता एपहरूमा यस्ता त्रुटिहरू देखिएका छन्।

आफ्ना प्रयोगकर्ताको सुरक्षालाई ध्यानमा राख्दै मेटाले गुगल प्ले स्टोर र एप्पल स्टोरमा ४०० वटा यस्ता एप पत्ता लगाएको छ । यी एप्स प्रयोग गर्ने प्रयोगकर्ताको फेसबुक क्रेडेन्सियल चोरेर गलत काममा प्रयोग भइरहेको थियो ।

 

रुसले इन्स्टाग्राम र फेसबुकको मूल कम्पनी मेटालाई आतंकवादी संगठनको सूचीमा समावेश गरेको छ । रुसी अधिकारीहरूले उक्त प्लेटफर्मले रुसविरुद्ध प्रचार गरिरहेको बताएका छन्। पुटिनले मार्चमा फेसबुक र इन्स्टाग्राममा प्रतिबन्ध लगाएका थिए ।

प्रतिक्रिया