MBL_Ad

बिहान खाली पेटमा अम्बाको पात खानुका यस्ता फाइदा

mukunda500.dhungana@gmail.com' rastriyakhabar
१५ भाद्र २०७९, बुधबार ०५:३८

काठमाडौं । अम्बाको सेवन स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । अम्बा धेरै पौष्टिक गुणहरूले भरिपूर्ण छ । तर अम्बा जस्तै यसको पात पनि खानु स्वास्थ्यका लागि फाइदाजनक हुन्छ । हो, बिहान खाली पेटमा अम्बाको पात खानुका धेरै स्वास्थ्य लाभहरू छन् । अम्बाको पातमा बी, भिटामिन सी, प्रोटिन, आइरन, क्याल्सियम, म्याग्नेसियम, पोटासियम र फस्फोरस जस्ता धेरै पोषक तत्वहरूको गुण हुन्छ, जसले धेरै स्वास्थ्य समस्याहरू हटाउन मद्दत गर्दछ । अम्बाको पातको सेवनले एलर्जी हटाउन सहयोग गर्छ । साथै, बिहान खाली पेटमा अम्बाको पात खाँदा पाचन प्रक्रियामा सुधार हुन्छ । अम्बाको पात सेवन गर्दा हुने स्वास्थ्य लाभका बारेमा जानौँ ।बिहान खाली पेटमा अम्बाको पात खानुका फाइदा

एलर्जी हटाउन लाभदायी

एलर्जी हटाउन बिहान खाली पेटमा अम्बाको पात खानु निकै फाइदाजनक मानिन्छ । किनकी अम्बाको पातमा एन्टी-एलर्जिक गुण हुन्छ, जसले एलर्जीलाई हटाउन मात्र नभई एलर्जीका कारण हुने खोकी, हाच्छिउँ, चिलाउने जस्ता लक्षणहरू पनि कम गर्न मद्दत गर्छ । यी समस्याबाट छुटकारा पाउन बिहान खाली पेटमा अम्बाको पातको सेवन गर्न सकिन्छ ।

पाचन सुधार गर्न लाभदायी

बिहान खाली पेटमा अम्बाको पात खानु पाचन क्रिया राम्रो बनाउनु पनि हो । अम्बाको पातमा एन्टी(ब्याक्टेरियल र एन्टिमाइक्रोबियल गुणहरू हुन्छन्, जसले पाचन सुधार गर्न मात्र नभई ग्यास्ट्रिक अल्सरलाई रोक्न पनि मद्दत गर्दछ । यस्तो अवस्थामा पेटको समस्याबाट छुटकारा पाउन बिहान खाली पेटमा अम्बाको पातको सेवन गर्न सकिन्छ ।

तौल घटाउन लाभदायी

बिहान खाली पेटमा अम्बाको पातको सेवन गर्नु तौल घटाउन निकै फाइदाजनक मानिन्छ किनभने अम्बाको पातमा यस्ता धेरै बायोएक्टिभ यौगिकहरू पाइन्छ जसले क्यालोरीको मात्रा घटाउन पनि मद्दत गर्छ ।

प्रतिक्रिया

Nepali Date Converter

Nepali Date Converter

बुधबार, अशोज १७, २०८०