अध्यक्ष प्रचण्ड पार्टी भित्र आजित हुनुहुन्छः महरा

दाङ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माओवादी केन्द्र) का स्थायी समिति सदस्य एवम् प्रवक्ता कृष्णबहादुर महराले पार्टी अध्यक्ष प्रचण्ड अहिले पार्टीभित्रका गुट तथा उपगुटहरुबाट आजित भएको बताएका छन् । शनिबार पार्टीनिकट अखिल नेपाल राष्ट्रिय स्वतन्त्र विद्यार्थी युनियन क्रान्तिकारी लुम्बिनी प्रदेश कमिटीको प्रथम सम्मेलनको उद्घाटन समारोहमा बोल्दै उनले यस्तो बताएका हुन् । उनले चेतावनी दिँदै भने, ‘अब पार्टीभित्र गुटबन्दी गर्नेहरू ध्वस्त हुन्छन् ।’

नेता महराले आफूलाई पनि धेरैले गुट निर्माण गर्न नसकेको भन्ने गरेको बताए । आफू गुट र उपगुटको म सँधै विरोधी रहेको बताउँदै नेता महराले पार्टी निर्माणमा लाग्न चाहेको बताए । पार्टी भित्रका गुट उपगुट तथा क्षेत्रीय मनोविज्ञानबाट पार्टी चलाउन खोज्नेहरु रहेको उनको भनाई थियो ।

उनले अध्यक्ष प्रचण्डले पार्टी भित्रका विकृतिहरूका विषयमा गम्भीर ढंगले कुरा उठाइरहेका र साँच्चै समाजवादमा पुग्ने हो भने हामीले क्रान्तिकारी पार्टी निर्माण गर्न जरुरी रहेको दाबी गरे । समाजवादमा पुग्नका लागि पार्टी संगठन क्रान्तिकारी र चुस्त बन्नुपर्ने महराको भनाई थियो ।

आइतवार, अशोज १०, २०७८ मा प्रकाशित

सम्बन्धित सामाग्री

ताजा समाचार

हामीसँग Facebook मा जोडिनुहोस्