बालुवाटार जग्गा छानविन रोक्न प्रधानमन्त्री ओलीलाई दवाव दिन देउवासँग माधव नेपालको गुहार

काठमाडौं। नेकपाको एक समुहका अध्यक्ष रहनु भएका माधवकुमार नेपालले बालुवाटारको सरकारी जग्गा व्यक्तिको नाममा गएको छानविन प्रकरण रोक्न प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई सबैतिरबाट दवाव दिन लगाएको खुलेको छ । पार्टीभित्रैबाट आफुले दिएको दवाव प्रधानमन्त्री ओलीले नटेरेपछि उहाँले तत्कालिन विपक्षी दलका नेता शेरबहादुर देउवालाई फोन गरेर छानविन रोक्न लगाउनु भएको रहस्य खुलेको हो ।

सरकारी जग्गा व्यक्तिको नाममा लैजान प्रधानमन्त्रीको हैसियतले माधवकुमार नेपालले निर्णय गराउनु भएको थियो । सोही मन्त्रिपरिषद्मा रहेका तत्कालिन मन्त्री एंव नेकपाका नेता भिम रावलले पनि सो निर्णय आफ्नो मन्त्रिपरिषद्बाट नभएको सार्वजनिक अभिव्यक्ति पटक पटक दिदै आउनु भएको छ । उहाले आफुले गलत गरेको र अब नछाड्ने भए भन्ने थाहा पाएर जसरी पनि यो छानविन प्रकरण रोक्न प्रधानमन्त्रीलाई दवाव दिनुपर्यो भनेर फोन गर्नुभएको कांग्रेसका एक नेताले जनताटाइम्सलाई बताए ।

सो घटना अहिले कसरी सार्वजनिक भयो त ? बुधबार नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाको निवास बुढानिलकण्ठमा कांग्रेसका पूर्वी जिल्लाका नेताहरुसँग सामुहिक छलफल थियो । प्रदेश सरकारविरुद्ध अविश्वासको प्रस्ताव दर्ता भएकाले कसलाई सहयोग गर्ने वा कस्तो रणनीति बनाउने भनेर छलफल गर्न नेताहरु उपस्थित रहेका थिए ।

सो छलफलमा प्रदेश–१ को सुनसरी गृह जिल्ला भएका र बालुवाटार जग्गा प्रकरणमा अदालतमा मुद्दा चलिरहेका कांग्रेस उपसभापति विजयकुमार गच्छदार सहभागी हुनु भएको थियो । उहाले नै सबै नेताका अगाडी माधव नेपालले सभापति देउवालाई फोन गरेको र त्यसका विषयमा के कुराकानी भयो भनेर जिज्ञासा राख्नु भएको थियो ।

‘तपाईलाई माधवजीले फोन गरेर बालुवाटार प्रकरणमा आफूलाई मुद्धा हाल्नसक्ने बताउनुभएको रहेछ । तपाईले प्रधानमन्त्रीसंग कुरा गर्छु भन्नुभयो रे । के कुरा गर्नुभयो ?’, गच्छदारले भेलामा सो प्रश्न सभापति देउवालाई सोधेको एक नेताले बताए । गच्छदारको गुनासोपछि सभापति देउवाले आफूले मुद्धा लाग्न नदिन धेरै प्रयास गरेको बताउनु भएको थियो । ‘तपाईको लागि पनि मैले धेरै गरेको हो । माधवको बारेमा पनि प्रधानमन्त्रीसंग कुरा गर्छु भनेको हो ।’, देउवाले यस्तै उत्तर दिएर प्रश्न टार्नुभएको थियो । त्यसपछि छलफल प्रदेश सरकारका विषयमा केन्द्रीत बनेको थियो ।

आइतवार, माघ ११, २०७७ मा प्रकाशित

सम्बन्धित सामाग्री

ताजा समाचार

हामीसँग Facebook मा जोडिनुहोस्